O nas


Kim jesteśmy?

Pamiętacie smak ciepłego chleba z wiejskim masłem i szczyptą soli? Albo przetwory robione na zimę, czy smak wiejskiego rosołu? Jesteśmy grupą osób, która najpierw sobie te smaki przypomniała, a potem za nimi zatęskniła. I tak powstało ProstoZeWsi.

Jesteśmy też grupą przyjaciół, której nie jest wszystko jedno co je. Chcemy wiedzieć skąd pochodzą produkty, które są na naszych stołach, jak są uprawiane, czy są świeże, czy ich smak jest naturalny, kim są ich producenci.

 

Czym się kierujemy?

Przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Wychodzimy z założenia, że nie wszystko co ekologiczne musi mieć certyfikat. Przecież do niedawna większość produktów spożywczych była „ekologiczna”, a metody jakimi były wytwarzane przetrwały w wielu małych gospodarstwach. Takich szukaliśmy. Poznaliśmy wielu wspaniałych rolników i hodowców, którzy przedkładają jakość swoich plonów nad możliwość zintensyfikowania upraw i hodowli, poprzez używanie środków chemicznych.

Chcieliśmy ich poznać bo ważne jest dla nas by otaczać się dobrymi, szczerymi i otwartymi ludźmi, z którymi możemy budować zdrowe relacje.

W ProstoZeWsi chemy być przykładem etycznego biznesu. Nie zysk, ale świadczenie najwyższej jakości usług jest naszym celem. To pierwsze ma być niejako efektem ubocznym.


Co chcemy wam dać?

Smak, świeżość i jakość naszych produktów. Chcemy oferować tylko to, co zdrowe i naturalne. Staramy się również zbudować większą świadomość dotyczącą tego, co spożywacie. Wszyscy nasi dostawcy pochodzą z promienia 200 km od Krakowa, a więc możecie ich sami odwiedzić i zobaczyć ich gospodarstwa. Udostępniamy wam skład i informacje o produktach, odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów, ich transportu, pochodzenia itp. – dbamy o przejrzystość.